Strona główna/Obiekty/Tężnie solankowe

Tężnie solankowe

TĘŻNIE SOLANKOWE

W mini-parku przy ul. Remizowej działają już dwie inteligentne tężnie solankowe. Pięknie wyglądają i rozpylają nasyconą mikroelementami mgiełkę solankową, która ma dobroczynne działanie dla zdrowia!

Te niewielkie, innowacyjne urządzenia są o wiele tańsze w budowie i utrzymaniu niż tradycyjne tężnie. Zasilane są energią słoneczną, nie wymagają podłączeń do sieci, a główny koszt utrzymania to uzupełnianie solanki w zbiornikach. Warto podkreślić, że urządzenie włącza się tylko wtedy, kiedy czujnik ruchu wykryje czyjąś obecność, nie zużywa więc energii ani solanki gdy nikt z niego nie korzysta.
 
W Miasto Bieruń postawiliśmy na nowoczesne rozwiązania. Inteligentne, fotowoltaiczne tężnie to nowość. W Polsce jest dopiero ich około 10, a na Śląsku jesteśmy pierwsi, którzy mogą pochwalić się takim urządzeniem. Kolejna inteligentna tężnia fotowoltaiczna powstanie jeszcze w tym roku w pobliżu placu zabaw przy ulicy Marcina jako zadanie z Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcam, by korzystać podczas codziennych spacerów.

Krystian Grzesica
Burmistrz Miasta Bierunia

 

Tężnie solankowe przy ul. Remizowej

Tężnie solankowe przy ul. Remizowej.

Te niewielkie, innowacyjne urządzenia są o wiele tańsze w budowie i utrzymaniu niż tradycyjne tężnie. Zasilane są energią słoneczną, nie wymagają podłączeń do sieci, a główny koszt utrzymania to uzupełnianie solanki w zbiornikach. Warto podkreślić, że urządzenie włącza się tylko wtedy, kiedy czujnik ruchu wykryje czyjąś obecność, nie zużywa więc energii ani solanki gdy nikt z niego nie korzysta.

Zachęcamy, do korzystania podczas codziennych spacerów.

do góry